Case – Stensdal Group

Leverance af informations- og møderumsskærme

Flerbrugerejendom med fælles mødefaciliteter

Stensdal Group, etableret i 1986, er en familieejet koncern som favner  ejendomsinvestering, projektudvikling indenfor erhvervsejendomme og boligbyggeri, samt private equity investeringer i virksomheder udenfor ejendomsbranchen. Deres erhvervsportefølje omfatter over 150.000 m² moderne erhvervslejemål i Storkøbenhavn, hvilket bl.a. indebærer behov for brugervenlige og effektive AV-løsninger, hvilket Best-AV har hjulpet med etablering af.

Stensdal Group

Informationsskærme

For at kunne formidle kontorejendommes budskaber, generelle informationer samt relevante begivenheder er der etableret informationsskærme fra LG’s professionelle signage-serie. Disse LG-skærme er godkendt til at køre 24/7, samtidig med, at de kan sættes til automatisk tænd/sluk. Dvs. skærmen tænder og slukker automatisk i et bestemt tidsinterval fra fx 07.00 – 17.00.

Infoskærm
Infoskærm
Infoskærm
Infoskærm
Infoskærm

Møderumsskærme

Endvidere er der etableret møderumsskærme rundt i bygningen, som kan benyttes til fællesmøder. Skærmene valgt starter automatisk ved kildeinput, ensbetydende med, at når man isætter input i egen PC (fx HDMI-kabel), så tænder og slukker skærmen automatisk på signal. 

Infoskærm
Infoskærm
Infoskærm

Vil du høre mere?

Vil du høre mere om ovenstående projekt, eller vil du vide, hvordan vi kan hjælpe dig og din virksomhed med en AV-løsning til jeres møderum? Så kontakt os på tlf. 7217 0150 eller på info@best-av.dk.